GRAĐEVINARSTVO

1. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (I semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Inženjerska matematika I Doc.dr. Hermina Alajbegović As. Rabija Musić
As. Berina Kovač
45 45
Nacrtna geometrija V.prof.dr. Amra Talić-Čikmiš V.prof.dr. Amra Talić-Čikmiš
As. Sara Jerkić
45 45
Materijali u građevinarstvu I V.prof.dr. Raza Sunulahpašić V.prof.dr. Raza Sunulahpašić
As. Amna Hodžić
30 30
Mehanika I

Prof.dr. Nermina Zaimović-Uzunović

Doc.dr. Josip Kačmarčik

Doc.dr. Alma Žiga

V.as.mr. Amel Karić 45 30
Sociologija i ekonomika građevinarstva Prof.dr. Zlatan Delić 30
Engleski jezik I V.prof.dr. Mirna Begagić As. Rumejsa Ribo 15 15
Fizičko obrazovanje I V.prof.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – II godina studija (III semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Inženjerska matematika III Prof.dr. Dževad Zečić As. Rabija Musić
As. Berina Kovač
30 45
Osnovi hidromehanike i hidrotehnike V.prof.dr.Edin Berberović

V.prof.dr.Edin Berberović

V.as.dr. Ahmed Al-Sayed

45 30
Geodezija Doc.dr. Jusuf Topoljak Doc.dr. Jusuf Topoljak 30 45
Mehanika materijala I Prof.dr. Aleksandar Karač

Doc.dr. Alma Žiga

Doc.dr. Josip Kačmarčik

V.as. mr. Amel Karić

45 30
CAD u građevinarstvu V.prof.dr. Samir Lemeš V.as.mr. Vahid Redžić 30 30
Engleski jezik III V.prof.dr. Mirna Begagić As. Rumejsa Ribo 15 15
Fizičko obrazovanje III V.prof.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – III godina studija (V semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Fundiranje/Temeljenje V.prof.dr. Zlatan Talić V.as.mr. Nermin Redžić 45 30
Putevi i saobraćajnice V.prof.dr. Edis Softić V.as.mr. Nejra Turčinović 45 30
Numeričke metode u inženjerstvu Prof.dr. Aleksandar Karač As.Berina Kovač 30 30
Statika konstrukcija I Doc.dr. Venera Simonović V.as.mr. Nermin Redžić 45 45
Drvene konstrukcije I V.prof.dr. Žana Džubur V.as.mr. Vahid Redžić 45 30
Engleski jezik V V.prof.dr.Mirna Begagić 30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – IV godina studija (VII semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Organizacija i tehnologija građenja V.prof.dr. Edis Softić V.as.mr. Vahid Redžić 45 30
Betonske konstrukcije I Prof.dr. Armin Hadrović V.as.mr. Nermin Redžić 45 45
Injektiranje i konsolidacija V.prof.dr. Azra Špago V.as.mr. Nermin Redžić 45 30
Stabilnost i dinamika konstrukcija V.prof.dr. Goran Simonović V.as.mr. Nermin Redžić 45 30
Izborni predmeti:
Sanacija građevinskih objekata V.prof.dr. Zlatan Talić V.as.mr. Nermin Redžić 45 45
Energijska efikasnost u zgradarstvu V.prof.dr. Maja Roso-Popovac V.as.mr. Vahid Redžić 45 45
Komunalna hidrotehnika V.prof .dr. Suad Špago Doc.dr. Ahmed el-Sayed 45 45
Zdravo urbano okruženje I V.prof.dr. Samir Lemeš
V.prof.dr. Nusret Imamović
V.as.mr. Nejra Turčinović 30 45

2. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (I semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Metodologija naučno-istraživačkog rada Prof.dr. Aleksandar Karač 30
Statika konstrukcija II

Doc.dr. Venera Simonović

V.as.mr. Nermin Redžić 45 30
Mostovi Doc.dr. Ismet Hajduk
Enes Lakota (stručnjak iz prakse)
Doc.dr. Ismet Hajduk
Enes Lakota (stručnjak iz prakse)
45 45
Gradske saobraćajnice i saobraćaj Doc.dr. Amir Džananović

V.as.mr. Nejra Turčinović

45 45
Izborni predmeti:
Drvene konstrukcije II V.prof.dr. Žana Džubur V.as.mr. Vahid Redžić 45 45
Metalne konstrukcije II Doc.dr. Ismar Imamović V.as.mr. Vahid Redžić 45 45
Betonske konstrukcije II V.prof.dr. Armin Hadrović V.as.mr. Nermin Redžić 45 45

 

1. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (II semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Inženjerska matematika II Prof.dr. Dževad Zečić

Doc.dr Hermina Alajbegović

45 45
Građevinska fizika Prof.dr. Senad Odžak As. Jelena Dakić
As. Samra Stabančić-Dragunić
30 30
Materijali u građevinarstvu II V.prof.dr. Adnan Mujkanović
V.prof.dr. Ilhan Bušatlić
V.as.mr. Dženana Bećirhodžić
V.as.mr. Erna Tutić
30 30
Mehanika II Prof.dr. Elma Ekinović

Prof.dr. Elma Ekinović

V.as.mr. Amel Karić

30 30
Inženjerska geologija V.prof.dr. Nijaz Škripić V.as.mr. Dženana Haračić 30 30
Engleski jezik II V.prof.dr. Mirna Begagić As. Rumejsa Ribo 15 15
Fizičko obrazovanje II V.prof.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – II godina studija (IV semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Mehanika tla i stijena V.prof.dr. Zlatan Talić
Prof.dr. Aleksdandar Karač
V.as.mr. Nermin Redžić 45 30
Mehanika materijala II Prof.dr. Aleksandar Karač

Doc.dr. Alma Žiga

Doc.dr. Josip Kačmarčik

V.as. mr. Amel Karić

30 30
Zgradarstvo V.prof.dr. Maja Roso-Popovac V.as.mr. Vahid Redžić 45 30
Računarsko programiranje za inženjerstvo V.prof.dr. Edin Berberović V.as.mr. Edin Tabak 30 45
Dejstva na objekte V.prof.dr. Goran Simonović V.as.mr. Vahid Redžić 30 30
Engleski jezik IV V.prof.dr. Mirna Begagić As. Rumejsa Ribo 15 15
Fizičko obrazovanje IV V.prof.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – III godina studija (VI semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Metalne konstrukcije I Doc.dr. Ismar Imamović V.as.mr. Vahid Redžić 45 30
Zemljani radovi i tuneli V.prof.dr. Zlatan Talić V.as.mr. Nermin Redžić 30 30
Hidrotehnički objekti V.prof.dr. Suad Špago V.as.mr. Vahid Redžić 45 30
Inženjerske simulacije

V.prof.dr. Samir Lemeš

Prof.dr. Aleksandar Karač

V.as.mr. Nermin Redžić

30 45
Tehnologija betona V.prof.dr. Adnan Mujkanović V.prof.dr. Adnan Mujkanović
mr. Adnan Čehajić (stručnjak iz prakse)
30 30
Engleski jezik VI V.prof.dr. Mirna Begagić 30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – IV godina studija (VIII semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Tehnologija montaže

Doc.dr. Nesib

Rešidbegović

V.as.mr. Nermin Redžić 30 30
Ispitivanje konstrukcija V.prof.dr. Rašid Hadžović V.as.mr. Vahid Redžić 30 30
Organizacija i ekonomika V.prof.dr. Suvad Isaković V.as. Anisa Šišić-Topalović 30 30
Izborni predmeti:
Prostorno planiranje i zaštita okoliša Prof.dr. Šefket Goletić As. Jakuta Imširović 30 45
Pouzdanost konstrukcija V.prof.dr. Rašid Hadžović
Prof. dr. Mustafa Imamović
V.as.mr. Vahid Redžić 30 45
Upravljanje projektima u građevinarstvu Doc.dr. Ahmed Al-Sayed V.as.mr. Vahid Redžić 30 45
Zdravo urbano okruženje 2 V.prof.dr. Samir Lemeš
V.prof.dr. Maja Roso-Popovac
V.prof.dr. Adnan Mujkanović
V.as.mr. Nejra Turčinović
Boris Britvar (stručnjak iz prakse)
30 45

2. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (II semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Proizvodnja i montaža armirano-betonskih konstrukcija Doc.dr. Nesib Rešidbegović V.as.mr. Nermin Redžić 45 30
Željeznice Doc.dr. Sanjin Albinović V.as.mr. Nejra Turčinović 30 30

 

Kompletan Nastavni plan i program odsjeka Građevinarstvo 1. ciklus studija u PDF formatu
Izmjene i dopune nastavnog plana studijskog programa Građevinarstvo (13.2.2020)

Prva godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
1. semestar – zimski
Inženjerska matematika I 3 3 7
Nacrtna geometrija 3 3 6
Materijali u građevinarstvu I 2 2 5
Mehanika I 3 2 6
Sociologija i ekonomika građevinarstva 2 0 3
Engleski jezik I 1 1 2
Fizičko obrazovanje I 0 2 1
2. semestar – ljetni
Inženjerska matematika II 3 3 7
Građevinska fizika 2 2 5
Materijali u građevinarstvu II 2 2 5
Mehanika II 2 2 5
Inženjerska geologija 2 2 5
Engleski jezik II 1 1 2
Fizičko obrazovanje II 0 2 1

Druga godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
3. semestar – zimski
Inženjerska matematika III 2 3 6
Osnovi hidromehanike i hidrotehnike 3 2 6
Geodezija 2 3 5
Mehanika materijala I 3 2 6
CAD u građevinarstvu 2 2 4
Engleski jezik III 1 1 2
Fizičko obrazovanje III 0 2 1
4. semestar – ljetni
Mehanika tla i stijena 3 2 6
Mehanika materijala II 2 2 6
Zgradarstvo 3 2 5
Računarsko programiranje za inženjerstvo 2 3 5
Dejstva na objekte 2 2 5
Engleski jezik IV 1 1 2
Fizičko obrazovanje IV 0 2 1

Treća godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
5. semestar – zimski
Fundiranje/Temeljenje 3 3 5
Putevi i saobraćajnice 3 2 6
Numeričke metode u inženjerstvu 2 2 5
Statika konstrukcija I 3 3 6
Drvene konstrukcije I 3 2 6
Engleski jezik V 2 0 2
6. semestar – ljetni
Metalne konstrukcije I 3 2 6
Zemljani radovi i tuneli 2 2 5
Hidrotehnički objekti 3 2 6
Inženjerske simulacije 2 3 6
Tehnologija betona 2 2 5
Engleski jezik VI 2 0 2

Četvrta godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
7. semestar – zimski
Organizacija i tehnologija građenja 3 2 6
Betonske konstrukcije I 3 3 7
Injektiranje i konsolidacija 3 2 6
Stabilnost i dinamika konstrukcija 3 2 6
Izborni predmet 1 2 3 5
8. semestar – ljetni
Tehnologija montaže 2 2 4
Ispitivanje konstrukcija 2 2 4
Organizacija i ekonomika 2 2 4
Izborni predmet 2 2 3 5
Stručna praksa 0 2 3
Diplomski rad 10

 Izborni predmeti

Predavanja Vježbe ECTS
I grupa izbornih predmeta
Sanacija građevinskih objekata 2 3 5
Energijska efikasnost u zgradarstvu 2 3 5
Komunalna hidrotehnika 2 3 5
Zdravo urbano okruženje 1 2 3 5
II grupa izbornih predmeta
Prostorno planiranje i zaštita okoliša 2 3 5
Pouzdanost konstrukcija 2 3 5
Upravljanje projektima u građevinarstvu 2 3 5
Zdravo urbano okruženje 2 2 3 5
Kompletan Nastavni plan i program odsjeka Građevinarstvo 2. ciklus studija u PDF formatu

Prva godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
1. semestar – zimski
Metodologija naučno-istraživačkog rada 2 0 2
Statika konstrukcija II 3 2 7
Mostovi 3 3 7
Gradske saobraćajnice i saobraćaj 3 3 7
Izborni predmet 1:
– Drvene konstrukcije II
– Metalne konstrukcije II
– Betonske konstrukcije II
3 3 7
2. semestar – ljetni
Proizvodnja i montaža armirano-betonskih konstrukcija 3 2 5
Željeznice 2 2 5
Magistarski rad 20

KONTAKT

+387 32 449 120
+387 32 449 126
ptf@unze.ba
Fakultetska 1, 72000 Zenica

LOKACIJA

Web development: CRTAONA | Copyright 2018 | Sva prava zadržana