GRAĐEVINARSTVO

1. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (I semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Inženjerska matematika I Doc.dr. Hermina Alajbegović As. Hidajeta Ljevaković 45 45
Nacrtna geometrija V.prof.dr. Amra Talić-Čikmiš V.prof.dr. Amra Talić-Čikmiš 45 45
Materijali u građevinarstvu I Prof.dr. Nađija Haračić
V.prof.dr. Raza SunulahpašićProf.dr. Mirsada Oruč

V.prof.dr. Raza Sunulahpašić

As. Amna Hodžić

30 30
Mehanika I Prof.dr. N. Zaimović-Uzunović As. Amel Karić 45 30
Sociologija i ekonomika građevinarstva Prof.dr. Slavo Kukić 30
Engleski jezik I Doc. dr. Mirna Begagić V.as.mr. Maja Hinović Hamzić 15 15
Fizičko obrazovanje I Doc.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – II godina studija (III semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Inženjerska matematika III Prof.dr. Dževad Zečić As. Adnan Krdžalić 30 45
Osnovi hidromehanike i hidrotehnike V.prof.dr.Edin Berberović

V.prof.dr.Edin Berberović

V.as.dr. Ahmed Al-Sayed

45 30
Geodezija Doc.dr. Jusuf Topoljak Doc.dr. Jusuf Topoljak 30 45
Mehanika materijala I Prof.dr. Aleksandar Karač Doc.dr. Alma Žiga
Doc.dr. Josip Kačmarčik
45 30
CAD u građevinarstvu V.prof.dr. Samir Lemeš As. Vahid Redžić 30 30
Engleski jezik III Doc. dr. Mirna Begagić V.as.mr. Maja Hinović Hamzić 15 15
Fizičko obrazovanje III Doc.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – III godina studija (V semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Fundiranje/Temeljenje V.prof.dr. Zlatan Talić As.Nermin Redžić 45 30
Putevi i saobraćajnice V.prof.dr. Edis Softić V.as.mr. Denisa Sirotanović 45 30
Numeričke metode u inženjerstvu Prof.dr. Aleksandar Karač V.as.mr. Denis Spahić 30 30
Statika konstrukcija I Doc.dr. Venera Simonović As. Nermin Redžić 45 45
Drvene konstrukcije I V.prof.dr. Žana Džubur As. Vahid Redžić 45 30
Engleski jezik V Doc. dr. Mirna Begagić 30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – IV godina studija (VII semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Organizacija i tehnologija građenja V.prof.dr. Edis Softić As. Vahid Redžić 45 30
Zgradarstvo V.prof.dr. Maja Roso-Popovac As. Vahid Redžić 30 45
Stabilnost i dinamika konstrukcija Doc.dr. Goran Simonović As. Nermin Redžić 45 30
Ispitivanje konstrukcija

V.prof.dr. Rašid Hadžović

V.prof.dr. Fuad Hadžikadunić

As. Vahid Redžić 45 30
Izborni predmeti:
Sanacija građevinskih objekata V.prof.dr. Zlatan Talić V.as.mr. Dino Čustović 45 45
Urbanističko planiranje Doc.dr Lana Kudumović Doc.dr Lana Kudumović
Mia Husremović (stručnjak iz prakse)
45 45
Komunalna hidrotehnika V.prof .dr. Suad Špago V.as.dr. Ahmed el-Sayed 45 45

2. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (I semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Metodologija naučno-istraživačkog rada Prof.dr. Aleksandar Karač 30
Statika konstrukcija II

V.prof.dr. Besim Demirović

Doc.dr. Venera Simonović

Doc.dr. Venera Simonović 45 30
Mostovi Doc.dr. Ismet Hajduk Doc.dr. Ismet Hajduk 45 45
Gradske saobraćajnice i saobraćaj V.prof.dr. Edis Softić
Doc.dr. Amir Džananović

Doc.dr. Amir Džananović

V.as.mr. Denisa Sirotanović

45 45
Izborni predmeti:
Drvene konstrukcije II V.prof.dr. Žana Džubur V.as.mr. Dino Trtak 45 45
Metalne konstrukcije II Doc.dr. Ismar Imamović Doc.dr. Ismar Imamović 45 45
Betonske konstrukcije II V.prof.dr. Armin Hadrović

Doc.dr. Nesib

Rešidbegović

45 45

 

1. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (II semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Inženjerska matematika II Doc.dr. Hermina Alajbegović As. Hidajeta Ljevaković 45 45
Građevinska fizika Prof.dr. Suada Bikić Doc.dr. Dijana Dujak
As. Arnela Selimović
30 30
Materijali u građevinarstvu II V.prof.dr. Adnan Mujkanović
V.prof.dr. Ilhan Bušatlić
V.as.mr. Dženana Bećirhodžić
V.as.mr. Erna Tutić
30 30
Mehanika II Prof.dr. Elma Ekinović

Prof.dr. Elma Ekinović

As. Amel Karić

30 30
Inženjerska geologija V.prof.dr. Nijaz Škripić V.prof.dr. Nijaz Škripić
V.as.mr. Dženana Haračić
30 30
Engleski jezik II Doc. dr. Mirna Begagić V.as.mr. Maja Hinović Hamzić 15 15
Fizičko obrazovanje II Doc.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – II godina studija (IV semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Mehanika tla i stijena Doc.dr. Haris Jašarević
Prof.dr. Aleksdandar Karač
As. Nermin Redžić 45 30
Mehanika materijala II Prof.dr. Aleksandar Karač

Doc.dr. Alma Žiga

Doc.dr. Josip Kačmarčik

30 30
Zgradarstvo V.prof.dr. Maja Roso-Popovac As. Vahid Redžić 45 30
Računarsko programiranje za inženjerstvo V.prof.dr. Edin Berberović V.as.mr. Edin Tabak 30 45
Dejstva na objekte Doc.dr. Goran Simonović As. Vahid Redžić 30 30
Engleski jezik IV Doc. dr. Mirna Begagić V.as.mr. Maja Hinović Hamzić 15 15
Fizičko obrazovanje IV Doc.dr. Aleksa Stanković V.as.mr. Nermin Salkanović
V.as.mr. Nedim Šišić
30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – III godina studija (VI semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Metalne konstrukcije I Doc.dr. Ismar Imamović As. Vahid Redžić 45 30
Zemljani radovi i tuneli V.prof.dr. Zlatan Talić As. Nermin Redžić 30 30
Hidrotehnički objekti V.prof.dr. Suad Špago As. Vahid Redžić 45 30
Inženjerske simulacije

V.prof.dr. Samir Lemeš

Prof.dr. Aleksandar Karač

As. Nermin Redžić

V.as.mr. Denis Spahić

30 45
Tehnologija betona V.prof.dr. Adnan Mujkanović V.as.mr. Adnan Čehajić 30 30
Engleski jezik VI Doc. dr. Mirna Begagić 30
Odsjek GRAĐEVINARSTVO – IV godina studija (VIII semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Tehnologija montaže

Doc.dr. Nesib

Rešidbegović

As. Nermin Redžić 30 30
Zaštita okoliša i prostorno planiranje Prof.dr. Šefket Goletić Doc.dr. Nusret Imamović 30 30
Organizacija i ekonomika Doc.dr. Suvad Isaković As. Anisa Šišić-Topalović 30 30
Izborni predmeti:
Završni radovi i instalacije u objektima Doc.dr. Mirza Memić V.as.mr. Sanjin Serdarević 45 45
Pouzdanost konstrukcija V.prof.dr. Rašid Hadžović
Prof. dr. Mustafa Imamović
As. Vahid Redžić 45 45
Antikoroziona zaštita V.prof.dr. Farzet Bikić As. Dejana Brkić 45 45

2. ciklus studija

Odsjek GRAĐEVINARSTVO – I godina studija (II semestar) Broj sati
Predmet Nastavnik Saradnik Predavanja Vježbe
Proizvodnja i montaža armirano-betonskih konstrukcija Doc.dr. Nesib Rešidbegović Doc.dr. Nesib Rešidbegović 45 30
Željeznice

Doc.dr. Sanjin Albinović

Doc.dr. Amir Džananović

Doc.dr. Amir Džananović
V.as.mr. Denisa Sirotanović
30 30
Kompletan Nastavni plan i program odsjeka Građevinarstvo 1. ciklus studija u PDF formatu

Prva godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
1. semestar – zimski
Inženjerska matematika I 3 3 7
Nacrtna geometrija 3 3 6
Materijali u građevinarstvu I 2 2 5
Mehanika I 3 2 6
Sociologija i ekonomika građevinarstva 2 0 3
Engleski jezik I 1 1 2
Fizičko obrazovanje I 0 2 1
2. semestar – ljetni
Inženjerska matematika II 3 3 7
Građevinska fizika 2 2 5
Materijali u građevinarstvu II 2 2 5
Mehanika II 2 2 5
Inženjerska geologija 2 2 5
Engleski jezik II 1 1 2
Fizičko obrazovanje II 0 2 1

Druga godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
3. semestar – zimski
Inženjerska matematika III 2 3 6
Osnovi hidromehanike i hidrotehnike 3 2 6
Geodezija 2 3 5
Mehanika materijala I 3 2 6
CAD u građevinarstvu 2 2 4
Engleski jezik III 1 1 2
Fizičko obrazovanje III 0 2 1
4. semestar – ljetni
Mehanika tla i stijena 3 2 6
Mehanika materijala II 2 2 6
Zgradarstvo 3 2 5
Računarsko programiranje za inženjerstvo 2 3 5
Dejstva na objekte 2 2 5
Engleski jezik IV 1 1 2
Fizičko obrazovanje IV 0 2 1

Treća godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
5. semestar – zimski
Fundiranje/Temeljenje 3 3 5
Putevi i saobraćajnice 3 2 6
Numeričke metode u inženjerstvu 2 2 5
Statika konstrukcija I 3 3 6
Drvene konstrukcije I 3 2 6
Engleski jezik V 2 0 2
6. semestar – ljetni
Metalne konstrukcije I 3 2 6
Zemljani radovi i tuneli 2 2 5
Hidrotehnički objekti 3 2 6
Inženjerske simulacije 2 3 6
Tehnologija betona 2 2 5
Engleski jezik VI 2 0 2

Četvrta godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
7. semestar – zimski
Organizacija i tehnologija građenja 3 2 6
Betonske konstrukcije I 3 3 7
Injektiranje i konsolidacija 3 2 6
Stabilnost i dinamika konstrukcija 3 2 6
Izborni predmet 1 2 3 5
8. semestar – ljetni
Tehnologija montaže 2 2 4
Ispitivanje konstrukcija 2 2 4
Organizacija i ekonomika 2 2 4
Izborni predmet 2 2 3 5
Stručna praksa 0 2 3
Diplomski rad 10

 Izborni predmeti

Predavanja Vježbe ECTS
I grupa izbornih predmeta
Sanacija građevinskih objekata 2 3 5
Energijska efikasnost u zgradarstvu 2 3 5
Komunalna hidrotehnika 2 3 5
II grupa izbornih predmeta
Prostorno planiranje i zaštita okoliša 2 3 5
Pouzdanost konstrukcija 2 3 5
Upravljanje projektima u građevinarstvu 2 3 5
Kompletan Nastavni plan i program odsjeka Građevinarstvo 2. ciklus studija u PDF formatu

Prva godina studija

Predavanja Vježbe ECTS
1. semestar – zimski
Metodologija naučno-istraživačkog rada 2 0 2
Statika konstrukcija II 3 2 7
Mostovi 3 3 7
Gradske saobraćajnice i saobraćaj 3 3 7
Izborni predmet 1:
– Drvene konstrukcije II
– Metalne konstrukcije II
– Betonske konstrukcije II
3 3 7
2. semestar – ljetni
Proizvodnja i montaža armirano-betonskih konstrukcija 3 2 5
Željeznice 2 2 5
Magistarski rad 20
Materijali u građevinarstvu I

Ispitna pitanja
Bodovanje aktivnosti studenata

Građevinska fizika

Ispitna pitanja

Mehanika materijala 1

Link za materijale

Mehanika materijala 2

Link za materijale

Modeliranje konstrukcija primjenom računara

Link za materijale

CAD/CAM u građevinarstvu

Link za materijale

Numeričke metode u inženjerstvu

Link za materijale

KONTAKT

+387 32 449 120

 

+387 32 449 126

 

ptf@unze.ba

 

Fakultetska 1, 72000 Zenica

 

LOKACIJA

Web development: CRTAONA | Copyright 2018 | Sva prava zadržana